post image

11

Styczeń

treking5Patrząc na dorastające w tym momencie dzieciaki czasami ma się ochotę odłączyć cały dom od prądu i patrzeć, jak zaczną panikować. Zapatrzone w monitory komputera, ekran telewizora i smartfona zdają się zapominać o otaczającym je świecie przenosząc się do wirtualnych realiów. W trakcie zbliżających się wakacji warto pomóc im dostrzec piękno świata, w którym żyjemy.

Najprostszą drogą do odniesienia sukcesu będzie postawienie na aktywną turystykę. Pomimo początkowych protestów z pewnością każdy nastolatek doceni porządną przejażdżkę na rowerze. Turystyka rowerowa w ostatnich latach bardzo się rozwinęła i dostępność ścieżek rowerowych oferujących piękne widoki i okrążających zabytkowe miejsca drastycznie wzrosła. Powstały nawet wypożyczalnie rowerów, dzięki czemu nie musimy przewozić swojego sprzętu na drugi koniec Polski.

Innym sposobem na pokazanie dorastającym dzieciakom świata nie zawierającego się w ekranie telefonu jest piesza wędrówka. Wybranie trasy nie będzie stanowiło problemu, ponieważ cały kraj obfituje w miejsca aż proszące się o marsz. Turystyka piesza będzie możliwa zarówno nad morzem, jak i na krakowskich wyżynach czy w górach. I wszędzie będą potrzebne tylko dobre buty.

Ostatnim pomysłem na oderwanie dziecka od wirtualnego świata jest jazda konna: czy to jednodniowy wypad z rodziną, czy obóz jeździecki dla młodzieży, turystyka konna oferuje wiele różnych możliwości, dzięki którym poznanie tak wspaniałych zwierząt, jakimi są konie, jak i zbliżenie się do natury będzie dużo prostsze.

rower6