post image

11

Styczeń

podlasie2Jeśli kiedykolwiek wydawało się, że Podlasie nie ma na siebie pomysłu i na zawsze pozostanie „tym miejscem pełnym pól” to czas zweryfikować opinię. Cały region wziął się w garść i postawił na mocną promocję zdrowego i aktywnego wypoczynku przyciągając rekordowe liczby turystów niestandardowym podejściem do tematu.

Najmocniejszy zastrzyk dofinansowania dostała turystyka rowerowa, dzięki czemu ukończono ogromną inwestycję szlaku rowerowego ciągnącego się praktycznie przez cały wschód Polski. Długa na niemal 2000 kilometrów trasa, którą na Podlasiu przejedziemy między innymi przez Hajnówkę, Wigierski Park Narodowy, Biebrzański Park Narodowy, Białystok, Hajnówkę, Narwiański Park Narodowy, przybijemy piąteczkę z żubrami w Białowieskim Parku Narodowym i dojedziemy aż do granicy z województwem lubelskim. Fenomenalne osiągnięcie, zwłaszcza, że przejechanie całej trasy zajmuje od trzech tygodni nawet do 40 dni.

Zatrzymując się w rejonie Zielonych Płuc polski warto postawić na równie atrakcyjne formy spędzania wolnego czasu: na Podlasiu coraz prężniej rozwijają się stadniny i wystarczy chwila poszukiwań w internecie, by swoje wdzięki zaprezentowała turystyka konna. Zarówno trasy dla początkujących jak i bardziej zaprawionych w bojach jeźdźców ujawnią swoje malownicze krajobrazy.

Dla tych, którzy wolą twardo stąpać po ziemi świetną przygodą będzie wędrówka z plecakiem. Turystyka piesza świetnie rozwija się w parkach krajobrazowych i widokowych, a kilometry przemierzone na własnych nogach pozostawiają zawsze niezapomniane wspomnienia.

podlasie1