post image

11

Styczeń

gory9Znajdujemy się w tym momencie historii, gdzie coraz ważniejsze w wypoczynku staje się świadome podejmowanie decyzji co do tego jak, gdzie i – przede wszystkim – w jaki sposób będziemy regenerować akumulatory. Grupowe wyjazdy w typie „all-inclusive” stają się niewystarczające ze względu na wąski dostęp do kultury, a leżenie plackiem z drinkiem w ręku zmienia się w synonim braku zainteresowania światem.

Ludzie, którzy coraz bardziej cenią sobie powrót do naturalności nie tylko w codziennym życiu wybierają świadomy konsumpcjonizm (między innymi nie zgadzając się na kupowanie rzeczy wyprodukowanych w wielkich fabrykach, w warunkach urągających pracującym tam ludziom), ale też w kwestii wypoczynku skupiają się na możliwościach oferowanych przez naturę.

Prym wiodą tu turystyka piesza, konna i rowerowa. Wszystkie trzy zapewniają niepowtarzalną możliwość odczucia połączenia się z naturą, podziwiania widoków i wypoczywania w sposób aktywny, zapewniający fantastyczny nocny sen i regenerację całego organizmu.wakacje7

Odejście od leżenia plackiem w czasie urlopu na korzyść zwiedzania kraju (czy nawet całego kontynentu) jest symbolem naszych czasów, a rosnąca popularność takiej formy spędzania czasu dowodzi tego, że jako ludzie wciąż potrzebujemy kontaktu z naturą w czystej formie. Warto zastanowić się nad własnym wolnym czasem w nadchodzące wakacje, być może wędrówka po malowniczych parkach krajobrazowych lub przemierzanie leśnych ścieżek rowerowych bardziej przypadnie nam do gustu niż pierwszy-lepszy tani resort w Grecji?

wakacje14