post image

11

Styczeń

konie7  Plaże Egiptu, Turcji i Bułgarii zaczynają wydawać ci się takie same, a Greckie morze straciło swój urok odkąd wszyscy twoi znajomi zaczęli wrzucać zdjęcia spod palm? Chciałbyś w końcu przeżyć coś innego, wyciszyć się i przestać na chwilę gonić za światem. Chciałbyś odpocząć, ale nie leżąc na wynajmowanym leżaku z opaską all-inclusive, ale odpocząć naprawdę: uspokoić umysł, ukoić nerwy, zregenerować ciało.

Pomyśl o coraz bardziej popularnych formach wypoczynku, które zdobywają rzesze zwolenników w całej Europie: aktywny wypoczynek na łonie przyrody to dokładnie to, czego ci potrzeba.

Szeroko dostępna turystyka piesza może świetnie sprawdzić się zarówno w malowniczych zakątkach naszego kraju, jak i na włoskich wzgórzach, francuskich wybrzeżach czy niemieckich dolinach rzek. Wystarczą dobre buty i lekki namiot spakowany do pojemnego plecaka, by na długie dni zapomnieć o goniących cię w pracy projektach i skupić się na rzeczach bardziej przyziemnych: gdzie przenocować, co zjeść, gdzie wypocząć?

wedrowka2Dla tych, którzy wolą poruszać się szybciej, ale wciąż nie chcą zatruwać środowiska jeżdżąc wszędzie samochodem poleca się serdecznie turystyka rowerowa. Coraz powszechniej powstające komfortowe szlaki rowerowe pozwalają odpocząć aktywnie, wyciszyć się i przeżyć wspaniałą przygodę.

Absolutnie koniecznym do wypróbowania przeżyciem jest również turystyka konna: kilometry pokonane po łąkach i lasach na końskim grzbiecie są nieporównywalne do niczego innego. Wystarczy znaleźć odpowiednią stadninę i ruszać w drogę!

rower3