post image

11

Styczeń

konie3Planując tegoroczne wakacje warto zastanowić się nad aktywnym wypoczynkiem połączonym ze zwiedzaniem kraju. Odkrywanie na nowo uroków polskiej przyrody na pewno uprzyjemni wolne dni. Dodatkowym walorem będzie odkrycie ciekawych miejsc, miast i malowniczych krajobrazów.

Największe możliwości podziwiania przyrody zapewni nam turystyka piesza. Najbardziej oczywistym wyborem będą oczywiście góry, czy to Bieszczady, czy Tatry – zwiedzanie ich w porządnych butach i z plecakiem wypełnionym prowiantem weszło do kanonu fantastycznych wakacji. Warto jednak wybrać się również na mniej wymagające lecz równie malownicze szlaki Jury Krakowsko-Częstochowskiej lub obejść jaskinie na Dolnym Śląsku.

Świetnym pomysłem na aktywny wypoczynek będzie również turystyka rowerowa. Niedawno powstały szlak rowerowy biegnący na wchodzie Polski zapewni wiele kilometrów malowniczych widoków snujących się przy bezpiecznej ścieżce rowerowej. Na miejscu również będzie można zatrzymać się i coś przekąsić w regionalnych knajpkach.

Turystyka konna to ukoronowanie zwiedzania. Oprócz fantastycznego kontaktu z naturą zapewnia fenomenalne uczucie połączenia ze zwierzęciem. Konie to istoty szlachetne, a poruszanie się na ich grzbiecie połączone ze zwiedzaniem na pewno zaowocuje milionem niepowtarzalnych wspomnień z wakacji. Turystyka konna ma również tę zaletę, że stadniny rozsiane są po całym kraju, od morza aż do Tatr, a to pozwala podziwiać zarówno malownicze mazurskie lasy, nadmorskie plaże jak i południowe łąki z grzbietu konia.

rower2